Skąd wziąć pieniądze na start biznesu?

pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

„Skąd wziąć pieniądze na start biznesu” – ulubione pytanie tych, którzy już wyrósły z „biurowego planktonu”, ale jeszcze nie są gotowi zaryzykować. Początkowo ludzi myślą, że wszystko się na pewno uda. Wystarczy tylko zgłosić się do jakiegoś biura, gdzie leżą pieniądze, gdzie dobry wujek z dużą walizką powie: „Dobrze, twój pomysł jest z góry skazany na sukces”. I wyda kilka milionów. Niestety, nie jest to łatwy proces, bo chodzi o poważną sumę, pożyczki na dowód tutaj raczej nie wystarczy. Przedstawiamy kilka sprawdzonych przykładów, skąd można uzyskać pieniądze na startup.

1. Zmobilizować znajomych i członków rodziny

Pierwsze, co przychodzi na myśl, gdzie zdobyć pieniądze – to pożyczyć od rodziny lub przyjaciół. Dlaczego nie? „Family, friends, fools” – tak brzmi ten pomysł w biznesowym żargonie. Przyjaciele i krewni, najprawdopodobniej, nie będąc profesjonalnymi inwestorami, nie oczekują od ciebie biznes planu i roboczego modelu biznesowego. Z nimi zawsze można się dogadać (w ramach rozsądku, oczywiście), odsetki gasić nie trzeba, rozmawiać z kolektorami też. Przyjaciele i rodzina wiedzą ciebie dobrze, i to świetny sposób, aby uzyskać pomoc na starcie. Zresztą, trzeba być maksymalnie szczerym z członkami rodziny i przyjaciółmi. Oni muszą wiedzieć o wszystkich zagrożeniach, bo według statystyk, dwie trzecie firm nie udają się już w pierwszym roku pracy.

2. Wygrać konkurs lub grant

Młodzi przedsiębiorcy mogą spróbować zagrać w loterię, ale więcej szans jesz na wygranie w konkursie. Przedsiębiorcy, deweloperzy, studenci, naukowcy, autorzy pomysłów i projektów mają szansę zdobyć pieniądze na realizację swoich pomysłów na biznes. Istnieje wiele organizacji, w którym początkujący przedsiębiorcy mogą zdobyć kapitał na realizację swoich pomysłów. Takie fundusze inwestują na etapie tworzenia przedsiębiorstw, gdy są one mało prawdopodobne, aby przyciągnąć uwagę większych inwestorów. Ponadto, takie projekty otwierają dostęp do biznes-edukacji i kapitału startowego.

3. Sprzedać wszystko, co niepotrzebne

Jeśli nie ma pieniędzy na biznes, nie trzeba sprzedawać mieszkanie i samochód. Wystarczy pozbądź się czegoś niepotrzebnego. Znajdą się wariaci, którzy kupią stary radziecki akordeon za niewiarygodną dla nich sumę pieniędzy. Trzeba tylko spróbować.

„Rozejrzyj się wokół. Sprzedaj wszystko, co jest ci niepotrzebne – będziesz miał więcej miejsca do pracy i więcej pieniędzy. Zanim przeniosłam się do Chicago, aby rozpocząć swój biznes, sprzedałam wszystko, co mogłam i udało mi się zaprowadzić porządek”, – dzieli się swoim doświadczeniem Nancy T. Nguyen, założycielka Sweet T Salon.

4. Crowdfunding

Crowdfunding jest doskonałym narzędziem do pozyskania kapitału, i istnieje wiele stron internetowych, za pomocą których można łatwo i szybko dotrzeć do swoich celów, jeśli pomysł jest tego warty. Zamiast tego, żeby iść do banku i prosić pożyczkę z komornikiem , mając nadzieję, że zwykły urzędnik uwierzy w marzenia, lepiej podzielić się pomysłem z ludźmi. Duża sieć łowi więcej ryb..

5. Nie rezygnować z własnej pracy

Jest bardzo trudne wyjście, ale zaletą jest to, że ten sposób jest dostępny dla wszystkich. Jeśli nie ma ani grosza, przede wszystkim trzeba zarabiać kapitał. Przed decyzją coś robić, warto przygotować grunt. Dzienna lub nocna praca jest doskonałym sposobem na finansowanie własnego projektu. Można użyć część pensji, aby zainwestować w swój nowy biznes.

Jeśli jest pomysł i cel, zawsze znajdzie się jakiś sposób realizacji. Powodzenia w biznesie!