Oszczędzanie w zimie

pożyczka online

Nie jest to tajemnicą, że zima kojarzy się ludziom z większymi wydatkami. Czasami, ludzie nawet biorą chwilówki online, lub sms pożyczki czekają na wiosnę, żeby oddać tę kwotę, bo jest cieplej, więcej możliwości na zarobek i wydatki są mniejsze. Przez niską temperaturę w zimie trzeba dużo płacić za ogrzewanie, prąd, przez brak słońca, kupować drogą ciepłą odzież itd. Dziś podzielimy się najlepszymi poradami, jak oszczędzać pieniądze w zimie.

Poeksperymentować z temperaturą w domu

Wiadomo, że w zimie najwięcej pieniędzy ludzie wydają właśnie na ogrzewanie swoich domów. W ostatnim czasie, w związku z sytuacją ekonomiczną, wzrostem cen i podatków, to pytanie staje się bardzo aktualne. W większości przypadków, na pewno da się trochę zmniejszyć temperaturę. Nie trzeba od razu dochodzić do radykalnych zmian. Nie znaczy to, że w pomieszczeniu powinno być bardzo zimno, bo wtedy można zachorować i trzeba będzie jeszcze, więcej pieniędzy wydać na leki. Jeśli, na przykład zawsze grzejnik jest włączony na 23 stopni, można spróbować zmniejszyć temperaturę do 21 i zobaczyć, czy będzie nam aż tak zimno. Zawsze można cieplej się ubrać, a w nocy spać pod grubym kocem. Jeśli okaże się, że jest po prostu za zimno, nic nie stoi na przeszkodzie zwiększyć z powrotem na stopień lub dwa, więcej. Celem jest, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie. Nawet zdrowsze jest, przebywanie w pokojach przy niższych temperaturach. Pamiętajmy, aby zapewnić nam komfort we własnym domu.

Uszczelnienie

Może to brzmi dziwnie, ale najczęściej poprzez okna i drzwi wieje tak, że temperatura w pomieszczeniu obniża się do 5 stopni, a ludzie nie rozumieją, czemu jest zimno, nawet przy włączonym grzejniku na maksymalną temperaturę. Rozwiązać ten problem można dość łatwo. Trzeba tylko kupić uszczelki przeznaczone do okien lub drzwi. Kosztują one kilkanaście złotych, a zaoszczędzić da się na pewno więcej.

Używanie energooszczędnych żarówek

Są one już popularne i używane od kilku lat. To wspaniały sposób, aby zaoszczędzić pieniądze zimą, ze względu na to, że wcześniej robi się ciemno i dzień jest znacznie krótszy niż w innych porach roku. Energooszczędne żarówki dają naprawdę jasne światło i jednocześnie zużywają mniej prądu niż zwykłe, niskiej jakości świetlówki.

Zmienić dostawcę prądu

Nie każdy, pomimo dużej akcji promocyjnej wie, że można zmienić swojego dostawcę prądu. Wiadomo, że rynek ten jest zmonopolizowany, nie mniej jak rynek kredytów na dowód, ale, tak czy inaczej można znaleźć tańsze rozwiązanie dla siebie. Bardzo dużych różnic nie będzie, ale można znaleźć trochę niższe ceny różnych firm, bo w zimie nawet trochę niższe ceny na takie usługi jak ogrzewanie i prąd pomogą zaoszczędzić. W internecie można przeczytać dużo informacji o tym, jak zmienić dostawcę prądu.

Ograniczyć rozrywkę

To doskonała porada w zimie, bo właśnie w tej porze roku ludzie wydają więcej pieniędzy na rozrywkę, w różnych zakładach: kluby, kawiarni, restauracje, pizzerie itd. Pogoda jest niekorzystna, więc trzeba gdzieś posiedzieć ze znajomymi. Wybrać się na spacer w zimie nie uda się, chyba że po południu, gdy nie ma dużego mrozu. Ponadto, zimą więcej pieniędzy trzeba wydać na utrzymanie samochodu. Najlepszym rozwiązaniem, aby oszczędzać w zimę będzie opatuleniem się ciepłym kocem, i picie herbaty oraz spędzić czas z rodziną na rozmowach. Tak da się zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Wnioski są oczywiste. W zimie ludzi wydają więcej pieniędzy, ale nawet w czasie tej pory roku da się zaoszczędzić, podchodząc do tej sprawy z rozsądkiem.